Turystyka edukacyjna

Mazury Zachodnie warto poznawać od najmłodszych lat. Stąd pomysł na przygotowanie programów pobytu...

Programy pobytu zaproponowano w pakietach dla trzech grup wiekowych. Istnieje oczywiście możliwość dostosowania pakietów do indywidualnych wymagań każdej ze szkół, także dla studentów. Wtedy cena pakietu może ulec zmianie, w wysokości zależnej od zawartości programu edukacyjnego oraz miejsca zakwaterowania. Proponowany jest także program kursu agroturystycznego dla dorosłych.

Mazury Zachodnie dysponują bogatą ofertą edukacyjną, skupioną wokół historii, ekologii, biologii, architektury oraz zabytków przemysłowych, a także związaną z lokalnymi rzemieślnikami artystami, naukowcami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, leśnikami i kadrą naukową parków krajobrazowych. Liczne atrakcje przyrodnicze sprzyjają efektywnemu przyswajaniu informacji z wielu dziedzin, w interesujący sposób poszerzając i utrwalając zdobytą już wcześniej wiedzę.

Programy pakietów dostosowane są do pór roku, co pozwala dostrzegać całoroczne piękno Mazur Zachodnich i zachęca do powrotów, by poznawać specyfikę życia mieszkańców regionu żyjących w zgodzie z naturą. Aspekty ekologiczne, związane z położeniem na terenie Zielonych Płuc Polski – z pewnością zainteresują pedagogów związanych z ochroną środowiska i zdrową żywnością, a przybywającym na Mazury Zachodnie młodym turystom zagwarantują niezapomniane przeżycia i wpoją im ideę aktywnego i zdrowego wypoczynku w dorosłym życiu.

Jak Mazury, to tylko Zachodnie!

Pakiet edukacja
Pakiet niepełnosprawni
Pakiet przyroda
Pakiet rzemiosło