Turystyka wiejska

Wieś na Mazurach Zachodnich jest różnorodna i urozmaicona jak barwny chodnik, tkany pracowicie ze...

Zobaczyć to można w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, Kanał Ostródzko-Elbląski, liczne jeziora i rezerwaty przyrody, źródliska i dopływy rzeki Drwęca, malownicza Pasłęka – to miejsca przez które prowadzą dobrze oznakowane szlaki turystyczne. Można poznawać mało znane uroczyska jadąc samochodem, rowerem, płynąc kajakiem lub kanu, a także przemierzać pieszo okolice wokół licznych gospodarstw agroturystycznych oraz innych kwater wiejskich o różnym standardzie.

O wartości i pięknie tego regionu zaświadczają jego mieszkańcy – ci dawni, znani tylko z burzliwej historii, także tej prezentowanej w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, ale także nową historię i tradycję tworzą kolejne fale przybyszów osiedlających się w tych pięknych okolicach, co wpłynęło na turystyczny rozwój tych terenów. Gospodarze obiektów pochodzą z różnych regionów Polski, ale także z całego świata. Teraz tym pięknem chcą się podzielić, by spełnić Wasze marzenia o wakacjach na wsi. Odtwarzają smaki, jakie pamiętamy z wakacji u babci, pokazują zanikające zawody, prezentują twórczość artystyczną inspirowaną pięknem Mazur Zachodnich.

Zachęcamy do poznania mozaiki mazurskiej wsi, pięknej niezależnie od pogody, bo tutaj ludzie noszą w sobie pogodę ducha. Na każdą porę roku przygotujemy dla Was odpowiedni program pobytu, bo na wsi każda pora roku jest piękna, a magia Mazur Zachodni och przyciąga naszych gości na Boże Narodzenie i Wielkanoc także.

Jak Mazury, to tylko Zachodnie!

Pakiet grzybobranie
Pakiet kulinaria
Pakiet ogrodnictwo
Pakiet wieś mazurska